sobota, 5 maja 2012

Paranormal Activity 2 (2010)


 
Paranolmal Activity 2
2010

„Nie życz bliźniemu niczego złego, bo to i tak do Ciebie wróci”
Po oglądnięciu jedynki od razu zabrałam się za oglądnięcie drugiej części, i muszę powiedzieć że przestałam być wrogo nastawiona do tego typu produkcji już na 100 procent, pomimo świadomości że nic co widzimy nie jest prawdziwe, wprowadza to jakiś klimat.
Pierwsza część nie wyjaśnia nam wszystkiego, więc druga jest jakby czasem z przed tragedii w domu poprzedniej pary. Mamy tutaj siostrę Katie; Kristi i jej rodzinę czyli męża i dwoje dzieci. Zdarzenia w obrazie dzieją się wcześniej i możemy zaobserwować  dlaczego w domu Katie pojawił się demon.
Poniekąd akcja dzieje się w taki sam sposób jak w pierwszej części, nudny początek w celu przedstawienia nam rodziny, a później zjawiska które z każdą chwilą przybierają na sile. Różni się od jedynki zdecydowanie większą agresją w zjawiskach paranormalnych jak i czasie, w 1 wszystko działo się głównie późną porą, natomiast w owej części praktycznie cały czas. Rankiem, w środku dnia i mniej ale również w nocy.
Oczywiście wszystko widząca kamera rejestruje dziwne zachowania od niepozornych takich jak wyskakujący z basenu filer czy samo zamykające się drzwi, bo najbardziej przerażające jak wyciąganie z łóżka za nogę i przeciągnięcie po całej posesji.
Czego również nie mieliśmy okazji zobaczyć w jedynce? Pogoni za wyjaśnieniem sytuacji. Prowodyrem tutaj staje się nastoletnia córka która pierwsza wyczuwa iż coś złego dzieje się w domu i zdecydowanie nie normalnego. Paranolmal activity wprowadził nas w zagadkowe opętanie można by przypuszczać  przypadkowo wybranej rodziny, druga część jest po to aby pokazać że wcale taka przypadkowa nie była.  Muszę zaznaczyć że obie części mi się podobały,  jedynkę uważam za straszniejszą od tej części, jednak lubię wyjaśnienia sytuacji i ta część jest jak najbardziej potrzebna.
Mamy motyw demona, nie ducha, czyli coś o niebo gorszego i historia z tym związana podoba mi się nie powiem. Otóż ktoś z rodziny przed wiekami zawarł pakt z diabłem i zapłatą za to był syn pierworodny. Z racji że takowy nie urodził się aż do czasu obecnego, demon powrócił po spłatę długu. Druga część nie jest do końca tak „spektakularna” (chociaż może to zdecydowanie za mocne słowo) jak jedynka, ale ma ona konkretne zadanie do wykonania, przesadnie nas nastraszyć i najważniejsze przedstawić nam fakty, wyjaśnić sytuacje.
Obie części warto zobaczyć, drugą w szczególności jeżeli chce się dowiedzieć czegoś więcej po oglądnięciu jedynki. Polecam, iż nie wprowadza nic nowego do gatunku, ale dobrze sprawdza się w roli filmu grozy a mianowicie; umie nastraszyć.
W planach jest część trzecia w 2011 roku, ciekawe co nowego wniesie ona.
reżyser: Tod Williams
  
4-/5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga