piątek, 4 maja 2012

Zejście 2 (2009)

 
Zejście 2
(Descent part 2)
2009


Pełna zdziwienia spotkałam się ostatnio z 2 częścią horrou który bardzo mi się podobał i w dodatku jest kontynuacją pierwszej części, co jest dużym plusem, bo kiedy 2 część filmu nie ma się w żaden sposób do 1 do klapa. Jednak jak w większości przypadków 2 część nie jest w stanie dorównać jedynce, więc ja jestem za tym żeby kolejnych części już nie robić. Najgorsze jest to że drugie części nie wnoszą nic nowego, nie zaskakują już i też nie przerażają jak jedynki ,(Ring2, kolejne części Klątwy) a w najgorszym wypadku psują całość.
Ta część jest kontynuacją poprzedniej, Sarze jednak udaje sie wydostać z jaskini, dobiega do ulicy gdzie zatrzymuje samochód, trafia do szpitala. trwa akcja ratunkowa w poszukiwaniu zaginionych dziewczyn w innej jaskini. Sarah jednak nie pamięta nic z zajścia i z nikim nie rozmawia. Ekipa ratunkowa postanawia zejśc do szybu starej kopalni z którego prawdopodobnie wyszła Sara. Ekipa składa się z 3 ratownikó, jednej policjantki i oczywiście musiał się także znaleźć bohater, taki twardziel czyli szeryf który z góry stwierdza, że to właśnie Sarah jest winna śmierci kolerzanek. No i oczywiście Sarah też jest zmuszona zejść z nimi.
Pierwsza część była sukcesem ponieważ wszystko przedstawiono jak należy, bordzo mi się podobało ukazanie jak nisko pod ziemnią się dziewczyny znajdowały, można było odczuć, jak głęboko są i jak małe szanse mają. W tej części praktycznie odrazu po zejśćiu trafili do wszystkich tych miejsc w których dziewczyny wcześniej były, odrazu zaczeli wpadać na zwłoki zaginionych. I tak niezrozumiałe zachowanie Sarah która w momencie przypomnienia sobie co się stało, atakuje wszystkich i ucieka w głąb, zamiast nie wiem ostrzec resztę i wrócić. Szeryf oczywiście podąża za nią i strzela z rewolweru, następuje eksplozja i jedyna droga powrotna zostaje zawalona.
Następuje rozdzielenie wszystkich i każdy walczy o przetrwanie ze stworami. Sarah oczywiście rzeźnik, doskonale wie jak się poruszać i jak zachowywać. Zwrotem akcji jest też pojawienie się w filmie Juno, która szczerze powiem nie pamiętam czy było pokazane jak zginęła czy nie, musiała bym wrócić do pierwszej części. Następuje motyw wybaczenia pomiędzy Juno i Sarą.
Wsumie cały film nie był jakiś niesamowicie fatalny, Jednak pierwsza część była dramatyczna, kobiety zeszły głęboko pod ziemie i w ciemności i przerażeniu wszystkie tam zostały gdzie większość została zabita. Ta część zepsuła i zmieniła całe założenie jedynki. Motyw  strachu i walki o przetrwanie zamienił się w rzeź, nieznanych ludzi. I jeszcze końcowka (której nie wypada zdradzać) pokazuje że zapewne będzie kolejna część ( jeżeli powiedzie się sukces 2 części jak i pierwszej w co wątpie), i tym samym pokazuje, że za tą całością kryje się coś więcej, że są ludzie, którzy wiedzą o stworach w jaskini i jeszcze ich chronią, więc historia w której dziewczyny walczą o życie z ciemnością, strachem, bólem z przeszłości i potworkami, nagle zamienia się w jeszcze coś więcej, jakąś dodatkową historie, która tak naprawde wcale nie była potrzebna. Tak jak i 2 częśc wcale tak naprawde nie była potrzebna.
*

2+/5

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga